آرش
اجتماعی-سیاسی-فرهنگی-هنری-ورزشی-علمی 

خولیو ولاسکو اسامی 14 بازیکن را به منظور شرکت در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 اعلام کرد.
 ظهر  یکشنبه سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان پس از برگزاری آخرین تمرین این تیم در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی اسامی چهارده بازیکن را جهت مسابقه با تیم ملی مصر در چهارچوب رقابت های زیر گروه لیگ جهانی 2013 اعلام کرد.
شهرام محمودی، سعید مصطفی وند، سامان فائزی، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، علیرضا نادی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، آرش کشاورزی و یاشار شاهینی 14 بازیکن انتخاب شده هستند.
بدین ترتیب مردان والیبال ایران بامداد سه شنبه تهران را به مفصد "واري بور" اسلووني ترک می کنند و پس برگزاری شش دیدار دوستانه با تیم های پرتغال، اسلووني، كرواسي و نروژ، هشتم شهریور جهت شرکت در مسابقات زیر گروه لیگ جهانی در قاهره به مصر عزیمت خواهند کرد.

لازم به ذکر است این لیست چهارده نفره تنها برای دو مسابقه ایران و مصر در قاهره می باشد که بر اساس مقررات لیگ جهانی پیش از هر مسابقه 12 بازیکن از لیست 14 نفره به کمیته کنترل معرفی می شود.


موضوعات مرتبط: ورزشی
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 8:14 ] [ آرش دهبندی ]

از چهره لئوناردو داوینچی، نابغه دوران رنسانس در سنین جوانی هیچ نقاشی وجود ندارد. این درحالی است که مورخان هنری همیشه تصور می‌کردند داوینچی در یکی از شاهکارهایش چهره خود را بازسازی کرده است.

این روزها یک متخصص آثار هنری ادعایی جذاب کرده است: داوینچی در تابلو «شام آخر» در دو جا چهره خود را نقاشی کرده است.
راس کینگ، نویسنده سرشناس ادعا کرده داوینچی برای کشیدن چهره دو تن از حواریون حضرت مسیح (ع)، یعنی توماس و جیمز از چهره خودش الهام گرفته است.
تابلو «شام آخر» حدود 500 سال پیش کشیده شده و مدرک ادعای کینگ شعری مهجور است که در سالهای 1490 سروده شده، درست زمانیکه داوینچی مشغول کشیدن «شام آخر» بود. این شعر سروده گاسپارو ویسکونتی است که دوست داوینچی بوده و مثل او هم در دربار سفورزا کار می‌کرده است.
این شعر طنز است و ویسکونتی در آن نقاشی بدون نام را دست می‌اندازد که در نقاشی‌هایش چهره دیگران را با الهام از چهره خودش می‌کشد. او در شعر اشاره کرده که نقاش بسیار خوش‌چهره است و همه اذعان دارند زیبایی چهره داوینچی زبانزده بوده است.

این مسئله را جورجو واساری نیز در زندگینامه‌ای که در قرن شانزدهم درمورد داوینچی نوشته بیان کرده است. بسیاری هم معتقد هستند در نقاشی شیوه‌ای که توماس انگشت خود را بلند کرده دقیقا مشابه کاری بوده که داوینچی عادت به انجام آن داشته است.
 
دکتر کینگ همچنین اشاره کرده یک طراحی از یکی از شاگران نقاش وجود دارد که در سال 1515 با گچ قرمز کشیده شده و در آن چهره داوینچی طراحی شده است. این چهره مردی خوش‌چهره است با بینی شبیه بینی یونانی‌ها، ریش بلند و موی افشان. در تابلو «شام آخر» توماس سمت راست حضرت مسیح است و جیمز نفر دوم از سمت چپ است و هر دو بینی یونانی دارند، ریش بلند و موی افشان.
دکتر کینگ ادعایش را در کتاب «لئوناردو و شام آخر» مطرح کرده که انتشارات بلومزبری در تاریخ 30 اوت منتشر می‌کند.
اینکه نقاشان چهره خود را در آثارشان به عنوان چهره شخص دیگری طراحی کنند، کاری عجیب نیست. میکل آنژ و ولاسکوئز از جمله نقاشانی هستند که چنین کاری کرده‌اند.

موضوعات مرتبط: هنری
[ شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 8:54 ] [ آرش دهبندی ]

آیا میدانستید که در ایران باستان و در آئین پنج هزار ساله مهر(میترائیسم) روز یکشنبه مهرشید نام داشته که منظور از مهر میترا یا مهر خدای بزرگ آئین میترائیسم و معنی شید آفتاب و روشنایی میباشد یعنی
مهرشید روز مهر و آفتاب یا روشنایی بوده و امروزه در تقویم میلادی این روز sunday نام دارد که دقیقا به معنی روز آفتاب میباشد . و اینک بقیه روزهای هفته:


کیوان شید = شنبه
مهرشید = یکشنبه
مه شید = دوشنبه
بهرام شید = سه شنبه
تیرشید = چهارشنبه
هرمزشید = پنجشنبه
ناهیدشید یا آدینه = جمعهاینک با بررسی ریشه های این واژگان به این برآیند ساده میرسیم:

کیوان شید = شنبه
Saturday = Satur + day
Saturn = کیوان
------------------------------------------------------------------
مهرشید = یکشنبه
Sunday = Sun + day
Sun = خور (خورشید) = مهر
------------------------------------------------------------------
مه شید = دوشنبه
Monday = Mon + day
Moon
= ماه
------------------------------------------------------------------
بهرام شید = سه شنبه
Tuesday = Tues + day
Tues =
god of war = Mars = بهرام
------------------------------------------------------------------
تیرشید = چهارشنبه
Wednesday = Wednes + day
Wednes =
day of Mercury = Mercury = تیر
------------------------------------------------------------------
هرمزشید = پنجشنبه
Thursday = Thurs + day
Thurs = Thor = day of Jupiter = Jupiter = هرمز
------------------------------------------------------------------
ناهیدشید یا آدینه = جمعه
Friday = Fri + day
Fri = Frig = day of Venues = Venues = ناهی

باور کنید به دور از تعصب میگویم تمامی دنیا وامدار نیاکان ما میباشد.

موضوعات مرتبط: فرهنگی
[ شنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 8:26 ] [ آرش دهبندی ]
در روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان ایرانی پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق به کشور بازگشتند.

 این رویداد دو هفته پس از اشغال نظامی کویت توسط ارتش صدام و ۲ روز پس از آن صورت گرفت که صدام در نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت ایران بار دیگر عهدنامه ۱۹۷۵ الجزیره را پذیرفت و به شرایط ایران برای پایان جنگ تسلیم شد و از جمله قول عقب‌نشینی از مرزهای ایران و آزادسازی اسیران ایرانی را داد.

۲۲ سال از آن روز‌ها می‌گذرد.


موضوعات مرتبط: سیاسی
[ پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 8:42 ] [ آرش دهبندی ]


موضوعات مرتبط: اجتماعی
[ پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 8:40 ] [ آرش دهبندی ]

تیم ملی والیبال ایران در آخرین رده بندی اعلام شده از سوی FIVB بالاتر از رقبای آسیایی خود قرار گرفت.
در پایان مسابقات والیبال المپیک 2012 لندن FIVB با اعمال امتیازات تیم های شرکت کننده در رقابت های المپیک آخرین و جدیدترین رده بندی تیم های ملی والیبال دنیا را اعلام کرد تا اکثر تیم های شرکت کننده در این مسابقات در رده بندی اعلام شده صعود چند پله ای داشته باشند. تیم ملی والیبال کشورمان در این رده بندی در رده چهاردهم جدول رده بندی بالاتر از دیگر تیم های آسیایی قرار گرفت و به عنوان بهترین تیم آسیایی شناخته شد. تیم ملی چین هم که پیش از این بالاتر ازتیم ایران بود، در این رده بندی پایین تر از تیم ملی کشورمان قرار گرفت و تیم های استرالیا و تونس به لطف احتساب امتیازات المپیک در جایگاه یازدهم و دوازدهم ایستادند.

بدین ترتیب رده بندی بیست تیم برتر به قرار زیر است:
1- برزیل
2- روسیه
3- ایتالیا
4- لهستان
5- امریکا
6- کوبا
7- صربستان
8- بلغارستان
9- آرژانتین
10- آلمان
11- استرالیا
12- تونس
13- مصر
14- ایران
15- چین
16- فرانسه
17- کامرون
18- کانادا
19- ژاپن
20- ونزوئلا

لازم به ذکر است تیم ملی والیبال بانوان کشورمان نیز با یک پله صعود در رده هشتاد جدول رده بندی قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: ورزشی
[ چهارشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 10:14 ] [ آرش دهبندی ]

دیشب در هنگام بازگشت آخرین کاروان اعزامی ورزشکاران و مسئولین ورزش کشور با یکی از مسئولین فدراسیون کشتی صحبت میکردم و ایشان مدعی شده که در جریان رقابت رضا یزدانی و پس از تشدید شدن مصدومیت قدیمی این کشتی گیر درگیری بین مربی فعلی و سابق کشتی در لندن رخ داده که چرا این ورزشکار باید به میدان میرفته؟ در ادامه صحت این قضیه را انشاء ا... در  پیگیری ها خدمت شما عزیزان عرض میکنم.

البته صحبت درگیری در اردوی تیم وزنه برداری هم به گوش میرسه!!!!


موضوعات مرتبط: ورزشی
[ سه شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 13:46 ] [ آرش دهبندی ]


1.صبح ها که از خواب بیدار می شوید، دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید. قول می دهم؛ خورشید درخشان تر، پرنده ها خوش آوازتر، مردم مهربان تر و حتی کسب و کارتان پربرکت تر خواهد شد.

2.
در معادلات زندگی هیچ گاه از علامت منفی استفاده نکنید، به خاطر داشته باشید که تفکر منفی از آن چنان قدرتی برخوردار است که می تواند با قرار گرفتن در پشت یک معادله بزرگ زندگی، همه علامت های مثبت آن را تغییر داده و مانند خود منفی بسازد.

3.
هیچ گاه در گره زدن طناب پاره شده دوستی تعلل به خرج ندهید، گاهی اوقات غرور بیجا سبب می شود که حتی همسران خوب توجهی به گسستگی ریسمان بین خود ننمایند. مطمئن باشید گره زدن به خاطر کمتر نمودن طول طناب، نزدیکی را بیشتر می کند.

4.
آنتن های ذهن تان را تنها به سوی ایستگاه هایی تنظیم کنید که شبانه روز امواج مثبت پخش می کند، کاری کنید که کارکنان ایستگاه های منفی از شدت بیکاری اخراج شوند.

5.
دلتان را تبدیل به اقیانوسي آرام نمایید نه یک مرداب ناچیز. فکر نمی کنید حتی تصور اقیانوس هم احساسی از عظمت و پهناوری را در دل ایجاد کند؟ آنها که دل هایشان مرداب است با کوچک ترین حادثه ای به تلاطم می افتد، برعکس کسانی که شدیدترین گرداب ها و جریان های حوادث هم آرامش شان را بر هم نخواهد زد.

6.
سعی کنید قلبی مقاوم داشته باشید، قلبی که مقابل گرم و سرد حوادث و ضربه های عاطفی همچون ظروف چینی با اندک ضربه ای خرد نشود.

7.
تجربه های تلخ و شیرین زندگی را مانند يك درس فهمیدنی بدانید و نه حفظ کردنی، چرا که مطالب حفظ شده پس از مدت زمانی در ذهن پاک می شوند.

8. همواره مصمم باشید تا با استفاده از جلا دهنده هایی همچون دعا و نیایش روح و روانتان را پاکی و طراوت بخشید.


موضوعات مرتبط: اجتماعی
[ دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 12:25 ] [ آرش دهبندی ]

بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان پس از دو هفته به پایان رسید. بریتانیا و ایران بدون شک المپیک ۲۰۱۲ لندن را هرگز از یاد نخواهند برد. میزبان قصد دارد برگزاری موفق بازی‌ها را به سکوی پرشی برای ورزش خود تبدیل کند.

المپیک ۲۰۱۲ لندن شامگاه یکشنبه (۱۲ آگوست/ ۲۲ مرداد) به خط پایان رسید. ورزشکاران ایالات متحده در نهایت موفق شدند مصاف شانه به شانه با کاروان ورزشی چین را به سود خود به پایان ببرند. آمریکا با کسب ۱۰۴ نشان (۴۶ طلا، ۲۹ نقره و ۲۹ برنز) در صدر جدول توزیع مدال‌های المپیک قرار گرفت و چین با کسب 87 نشان (۳۸ نشان طلا، ۲۷ نقره و ۲۲ برنز) نایب‌قهرمان شد. کاروان ورزشی بریتانیا هم با کسب 65 نشان (۲۹ طلا، 17 نقره و ۱۹ برنز) روی سکوی سوم ایستاد و موفق‌ترین کارنامه ورزشی خود در یکصد سال اخیر را ثبت کرد.

سی‌امین دوره‌ی المپیک هم مانند هر رویداد ورزشی دیگری شاهد فراز و نشیب‌های بسیاری بود؛ رکوردهای جدید ثبت گردید و برخی از نارسایی‌ها مایه‌ی انتقاد ورزشکاران و تماشاگران شدند. پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه نمایش پرچم کره‌ی جنوبی برای کاروان ورزشی کره‌ی شمالی موجب شد میزبان به‌طور رسمی از هیئت کره‌ی شمالی معذرت‌خواهی کند. چندی بعد هم خاموش‌شدن مشعل المپیک خبرساز شد. برخی هم به پنهان‌بودن مشعل در پس دیوارهای بلند ورزشگاه محل برگزاری مسابقات انتقاد کردند.

برخی از علاقه‌مندان ایرانی کشتی و بوکس به "ناداوری‌ها" اعتراض کردند. مربی شمشیربازی تیم زنان کره‌ی جنوبی در اسلحه‌ی اپه هم ساعت مسابقات را مقصر شکست شاگرد خود از حریف آلمانی دانست.

در این مسابقات باز هم دست تیم ملی فوتبال برزیل به نشان طلا نرسید؛ این تیم مکزیک بود که در دیداری تماشایی گرده‌ی زردپوشان برزیل را به خاک مالید و تنها نشان طلای کاروان ورزشی این کشور در مسابقات لندن را به چنگ آورد.

در لندن یوسین بولت بار دیگر قهرمانی دو صد متر، دویست متر و ۴ در صد متر امدادی را جشن گرفت و در سن ۲۵ سالگی ششمین طلای المپیک را هم به گردن آویخت. مایکل فلپس، شناگر آمریکایی، هم رکورددار کسب مدال در المپیک شد.

در روز آخر مسابقات هم دونده‌ی اوگاندایی پس از دو ساعت و هشت دقیقه و یک ثانیه از خط پایان مسابقه دو ماراتون گذشت و با پشت سر گذاشتن رقیب کنیایی، امید اول قهرمانی، دومین طلای تاریخ المپیک (پس از المپیک ۱۹۷۲ مونیخ) را برای کشورش به ارمغان آورد.

در کاروان ورزشی ایران اعزامی به المپیک 2012 لندن، حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی و بهداد سلیمی مدال طلا گرفتند؛ سجاد انوشیروانی، نواب نصیرشلال، احسان حدادی، صادق گودرزی و محمد باقری معتمد مدال نقره را به گردن آویختند و کیانوش رستمی، احسان لشگری و کمیل قاسمی برنده‌ی نشان برنز در این مسابقات شدند.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با قهرمانی در این رقابت‌ها نام خود را در فهرست افتخارات ورزشی جاودانه کرد. احسان حدادی هم با تلاش شبانه‌روزی خود نخستین نشان تاریخ المپیک برای دو و میدانی ایران را به دست آورد. او مدال نقره‌ی رشته‌ی پرتاب دیسک را بر گردن آویخت، هر چند با اندکی خوش‌اقبالی رنگ این نشان می‌توانست طلایی باشد.

حضور ایران در المپیک لندن اما خالی از حاشیه هم نبود. پیش از مسابقات اخباری در مورد تعلیق برخی از رشته‌های ورزشی این کشور در مسابقات ۲۰۱۲ مطرح شدند. در مراسم افتتاحیه هم حضور رئیس کمیته‌ی ملی المپیک جمهوری اسلامی در رژه‌ی ورزشکاران خبرساز شد. "ناداوری‌ها" در حق بوکسور و کشتی‌گیر ایرانی، "خداحافظی" محمد بنا و حمید سوریان از تیم ملی و شکست پیروزمندانه نوشاد عالمیان از قهرمان تنیس روی میز آلمان و اروپا، در کنار مصدومیت رضا یزدانی، آزادکار ایرانی، در روز آخر مسابقات، در ذهن علاقه‌مندان به ورزش ایران باقی خواهند ماند. ضمن این‌که در این دوره هم طلسم مدال‌آوری زنان ورزشکار ایرانی در المپیک برجا ماند.


موضوعات مرتبط: ورزشی
[ دوشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 12:23 ] [ آرش دهبندی ]

او یک بار برای تماشای المپیک ماشین خود را فروخت و ماه عسلش را یک سال عقب انداخت.
این آمریکایی 90 ساله از سال 1932 غیر از المپیک برلین در همه المپیک‌ها شرکت و مسابقات زیادی را از نزدیک مشاهده کرده است.

در جوانی برای تماشای المپیک هلسینکی در سال 1952ماشین خود را فروخت و 4سال بعد نیز کار عجیب‌تری کرد و ماه عسل خود را یک سال به تاخیر انداخت تا از المپیک 1956ملبورن جا نماند.

او 18 دوره المپیک را به تماشا نشسته و از نزدیک تجربه کرده است و درباره حضور در المپیک ریودو ژانیرو 2016 می‌گوید؛ در سن 90 سالگی نمی‌توان درباره آینده خیلی صحبت کرد.


موضوعات مرتبط: ورزشی
[ یکشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱ ] [ 11:4 ] [ آرش دهبندی ]
........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
چاپ این صفحه تماس با ما

كد ماوس

فال امروز